اخبار > اخبار - جزئيات اخبار
فعالیت سه شناور مسافربری در بندر خرمشهر طی نوروز 95
در ایام نوروز 95 و در راستای سرویس دهی به مسافران نوروزی، علاوه بر شناور های کوچک تفریحی ویژه گشت های دریایی، سه شناور بزرگ در بندر خرمشهر به مسافران خدمات رسانی خواهند کرد.
مدیر اداره بندر و دریانوردی بندر خرمشهر در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: شناورهای مسافری فعال در بندر خرمشهر جهت سرویس دهی به گردشگران نوروزی آمادگی خود را اعلام کرده اند.
وی تاکید کرد: علاوه بر شناورهای موجود فعال در بندر در ایام نوروز قرار است یک فروند شناور مسافری به ظرفیت 350 نفر به ظرفیت شناورهای مسافربری بندر خرمشهر افزوده شود.
وی خاطر نشان ساخت: بر این اساس دو کشتی فیروزه، برلیان متعلق به کشتیرانی والفجر و یک فروند کشتی به نام ایران زمین در ایام نوروز به گردشگران خدمات رسانی خواهند کرد.
عادل دریس با اشاره به اینکه کشتی فیروزه ظرفیت حمل 235 نفر، کشتی برلیان 235 نفر و ایران زمین 71 نفر را دارند، خاطرنشان ساخت: این شناورها در مسیرهای بندر خرمشهر- بصره و بندر خرمشهر- کویت تردد خواهند داشت.
وی با بیان اینکه روزانه دو شناور به نام‎های «برلیان» و «ایران زمین» از پایانه بین‎المللی مسافری خلیج‎فارس عملیات جابه‎جایی مسافران را انجام می‎دهند، خاطرنشان کرد: شناور برلیان در دو مسیر خرمشهر- کویت و خرمشهر- بصره و ایران زمین فقط در مسیر خرمشهر- بصره تردد دارد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر خرمشهر خاطرنشان ساخت: کشتی برلیان از نوع کاتاماران با ظرفیت 235 مسافر، روزهای شنبه و چهارشنبه در مسیر کویت و روزهای دوشنبه و سه شنبه در مسیر بصره به مسافران خدمات رسانی می کند.
به گفته وی، کشتی ایران زمین از نوع کروز ظرفیت جابجایی 71 مسافر در هر سفر را دارا است و سه نوبت در هفته در روزهای فرد عملیات جابجایی مسافران را انجام می دهد.
دریس خاطرنشان ساخت: برنامه سفرهای روزانه این شناورها در ایام نوروز به دلیل استقبال زیاد مسافران نوروزی در راستای افزایش تعداد سفرها تغییر خواهد کرد.
وی اذعان داشت: مسافران نوروزی که قصد دارند با استفاده از این شناورهای مسافربری به کویت و عراق سفر کنند باید از قبل نسبت به اخذ ویزای مورد نیاز اقدام کنند.
مدیر اداره بندر و دریانوردی بندر خرمشهر خاطرنشان کرد: پیش بینی ها حاکی از افزایش سفرهای دریایی در نوروز 95 در مقایسه با سال گذشته است.
به گفته دریس، مسافت بین بندر خرمشهر تا بندر بصره 12 مایل دریایی است که طی کردن این مسافت توسط شناورهای فعال در این مسیر، حدود یک ساعت به طول خواهد انجامید.
وی در ادامه سخنان خود به فعالیت پایانه بین‎المللی خلیج‎فارس در بندر خرمشهر به‎عنوان مجهزترین و بزرگترین پایانه مسافری دریایی منطقه اشاره کرد و گفت: این پایانه با برخورداری از دو پست اسکله روزانه توانایی انتقال یک هزار و 200 مسافر از طریق مرز دریایی به عراق را داراست.
مدیر اداره بندر و دریانوردی بندر خرمشهر تاکید کرد: هم اکنون از ظرفیت این پایانه به طور کامل بهره برداری به عمل نمی آید.
وی تاکید کرد: بهره برداری از تمام ظرفیت پایانه نیازمند افزایش شناورهای تفریحی و مسافربری در بندر خرمشهر است که باید توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی به کار گرفته شوند.
دریس اظهار امیدواری کرد: سرمایه گذاران بخش خصوصی با استفاده از تسهیلاتی که سازمان بنادر و دریانوردی کشور از محل وجوه اداره شده این سازمان برای خرید و ساخت شناورهای تفریحی و مسافربری در نظر گرفته شده استفاده کنند.
وی اذعان داشت: بدون شک با افزایش تعداد شناورهای مسافربری و تفریحی در بندر خرمشهر شاهد رونق بیش از پیش این بندر خواهیم بود.

    گروه خبري   :   داخلی تاریخ    :   1394/12/16 ساعت:    :   18:57:29
نظرات کاربران
نظر شما ؟
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران